Kontakt os!

 

 

Kontaktperson i Cypern:
Fabienne Baider, lektor
Institut for Franske Studier og Moderne Sprog, University of Cyprus
E-mail: infocontact2017@gmail.com
Hjemmeside: www.ucy.ac.cy

Partner:
Natalie Alkiviadou, direktør i AEQUITAS
E-mail: nalkiviadou@aequitas-humanrights.org
Hjemmeside: www.aequitas-humanrights.org

Kontaktperson i Danmark:
Sharon Millar, professor mso,
Institut for Sprog og Kommunikation, SDU (Syddansk Universitet)
E-mail: smillar@sdu.dk
Hjemmeside: www.sdu.dk

Kontaktperson i Grækenland:
Eva Giannakaki, Hellenic League for Human Rights
E-mail: e.giannakaki@gmail.com
Hjemmeside: www.hlhr.gr

Kontaktperson i Italien:
Ernesto Russo, Ce.S.F.Or. – Centro Studi Formazione Orientamento
E-mail: contact@cesfor.net
Hjemmeside: www.cesfor.net/

Kontaktperson i Litauen:
Tatsiana Chulitskaya, lektor ved Institut for Samfundsvidenskab og Statskundskab, European Humanities University
E-mail: tatsiana.chulitskaya@ehu.lt
Hjemmeside: www.ehu.lt

Kontaktperson i Malta:
Stavros Assimakopoulos, seniorlektor, Institut for Lingvistik, University of Malta
E-mail: stavros.assimakopoulos@um.edu.mt
Hjemmeside: www.um.edu.mt

Eller:
Dr. Jean-Pierre Gauci, The People for Change Foundation
E-mail: jean@pfcmalta.org
Hjemmeside: www.pfcmalta.org

Kontaktperson i Polen:
Monika Kopytowska, adjunkt, Institut for Pragmatik, University of Lodz
E-mail: monika.kopytowska@gmail.com
Hjemmeside: www.iso.uni.lodz.pl

Kontaktperson i Rumænien:
Dorian Obreaian, Institutul pentru Democratie Participativa Euro Qvorum
E-mail: dorian.obreajan@qvorum.ro
Hjemmeside: www.qvorum.ro

Kontaktperson i Spanien:
César Arroyo López, Asociación Socioeducativa Llere
E-mail: carroyo@llere.org
Hjemmeside: www.llere.org

Kontaktperson i Storbritannien:
Alan Anstead, UK Race and Europe Network
E-mail: alan@ukren.org
Hjemmeside: www.ukren.org